نامه آیت الله کلانتری به رئیس جمهور کشور در خصوص مشکلات اقتصادی

باسمه تعالی

رئیس جمهور محترم حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای روحانی
سلام علیکم
با احترام و آرزوی توفیقات
نیاز به گفتن نیست که در مقطع کنونی، مهم ترین مشکل برای اقشار مختلف مردم به خصوص کارگران، کارمندان، کشاورزان، فرهنگیان و بازنشستگان، فشارهای سنگین معیشتی و نابسامانی های اقتصادی است. افزایش گلایه ها و درد دل های مردم با علما و روحانیون که آنان را ملجأ و پناهگاه خود می دانند، گواه این سخن است.
البته نخبگان، اندیشمندان و جوانان فهیم، از چنان درکی برخوردارند که ناتوانی و ناکارآمدی جمعی از مسئولان را به ناکارآمدی نظام اسلامی تفسیر نکنند و از همین روست که علیرغم فشارهای اقتصادی و تنگناهای معیشتی، هیچ گاه با ساختار شکنان و آشوب طلبان همراهی نکرده و نخواهند کرد. ولی بسیار روشن است که دلبستگی مردم نجیب به نظام و دین و کشور خود و محبت بی شائبه آنان به رهبر دلسوزشان، به معنای ارادت بی حد و حصر به مسئولان ناکارآمد و حمایت نامحدود از آنان نیست.
بی تردید تنها راه برون رفت از این وضعیت، اقدام انقلابی و کار جهادی است چرا که تجربه نشان داده است انجام سخت ترین کارها با روحیۀ انقلابی و جهادی و با تکیه بر توانمندی های داخلی و با اعتماد به مردم، منتهی به موفقیت خواهد شد.
امروز به نظر می رسد همۀ دلسوزان نظام به این اجماع رسیده اند که لازم است فراتر از نگرش های تنگ سیاسی، یک تیم اقتصادی قوی، متخصص، متعهد، انقلابی و کارآمد تشکیل داد که درد های مردم به خصوص آنان که با درآمد های اندک و در عین حال ثابت، کمر در زیر بار گرانی خم کرده اند را درک کنند.
حال که دشمنان عنود با همۀ جنود خود از جمله امپریالیسم خبری، مرتجعان عرب، منافقان، سلطنت طلبان و غرب زدگان، به جنگی تمام عیار با این مردم برخاسته اند، مقتضای عقل و شرع آن است که با همان روحیۀ دفاع مقدس، وارد کارزار شد و با تلاش شبانه روزی، بدخواهان مردم و کشور را ناامید ساخت.
البته تکمیل کنندۀ این حرکت، اقدامات به موقع، شفاف و قاطع قوۀ قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی و محاکمه خارج از نوبت و مجازات سریع آنان است. با آرزوی توفیقات الهی برای همۀ خدمتگذاران به مردم و نظام اسلامی.

علی اکبر کلانتری
نمایندۀ مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

*

*

Top